Lamborghini czech fan web

CzechLamborghini.cz /

Závody

Ferruccio Lamborghini odmítal závodění se svými vozy, dokonce učinil jakýsi zákaz k vývoji závodních Lamborghini, v průběhu let se ale tento zákaz porušil a Lamborghini vstoupilo i do Formule 1 proti svému sokovi z Maranella. Nyní již Lamborghini ve Formuli 1 není, vozy Lamborghini se ale účastní některých okruhových šampionátů. Od roku 2009 je pak připraven i samostatný šampionát Lamborghini Super Trofeo.

Sekce přesunuta na novou doménu.

Okruhový šampionát Lamborghini Blancpain Super Trofeo má příští víkend na programu další tři závody, konající se tentokrát na španělském Circuit de Catalunya v Barceloně. Na diváky čekají t čtyři noví VIP jezdci.
Tento víkend na nás čeká další závodní víkend letošního ročníku Lamborghini Blancpain Super Trofej. Závodníci se tentokrát chystají do Belgie, kde na ně čeká závod na slavném Spa-Francorchamps.
Tento víkend na nás čeká druhý závodní víkend seriálu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Závodní jezdci se tentokrát podívají do Německa, a to na okruh Norisring.
Celkem čtyřikrát vystoupali na stupně vítězů během závodního víkendu nové série Lamborghini Blancpain Super Trofeo čeští jezdci Erik a Jarek Janišové. Za volanty vozů Lamborghini Gallardo Super Trofeo týmu Lamborghini Racing Eastern Europe se s mezinárodní konkurencí utkali celkem ve třech čtyřicetiminutových závodech na okruhu v italské Adrii.
Bratři Erik a Jarek Janišové ovládli vítězné pole prvního závodu šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Erik Janiš skončil druhý, jeho bratr hned za ním. První místo obsadila dvojice Babini/Rossetto z týmu Petri Corse, jež vyhrála i klasifikaci.
Lamborghini Blancpain Super Trofeo, nejrychlejší značková série, startuje tento víkend závodem na italském okruh Adria a v jednom z patnácti vozů se představí i český zástupce, kterým bude Erik Janiš.
Německá společnost Reiter Engineering je známá pro svoji závodnickou činnost ve znamení italské automobilky. Po představení upraveného Gallarda LP560-4 pro seriál GT2 se němečtí konstruktéři chystají na další projekt – projekt Murciélaga LP670-4 SV pro seriál GT1.
Závodní série Lamborghini Blancpain Super Trofeo startuje již počátkem května, a tak Lamborghini začalo dodávat jednotlivé vozy svým majitelům. Vždyť na testování a přípravy na nadcházející sezonu už nezbývá tolik času.
Lamborghini se opět připravovalo na nadcházející sezónu jeho nového značkového poháru Lamborghini Super Trofeo. Testy proběhly na italském okruhu Adria, kde se odjezdilo na dvě stě sedmdesát kilometrů ostrého zkoušení.
Lamborghini spolu se zástupci firmy Pirelli v minulých dnech navštívilo závodní okruh Vallelunga nedaleko Říma, kde proběhly první testy Gallarda Super Trofeo se simulací opravdového závodu.
1  
2  
 
Český fanouškovský web Lamborghini / Czech fan web Lamborghini