Lamborghini czech fan web

CzechLamborghini.cz /

Homepage

Reventón Roadster: spekulace

Světovými servery opět kolují zvěsti, jaký automobil automobilka Lamborghini představí na letošním zářijovém autosalonu ve Frankfurtu. Média mají jasno, ve Frankfurtu se objeví Reventón Roadster! Nebo snad Reventón Barchetta?
Představení Reventónu s otevřenou karoserií by byl pro automobilku logickým krokem. V současné době se trh propadá a továrna moc neprosperuje, montážní linka prý dokonce pracuje jen tři dny v týdnu. V současné době by tak chtělo vydělat co nejvíce peněz za co nejmenší náklady. A to Reventón Roadster splňuje – jeho karoserie je již hotova z verze coupe (stačí jen zpevnit pro potřebu otevřené verze) - a díky vysoké cenovce na něm Lamborghini hodně vydělá. Jaké spekulace ohledně tohoto vozu světem kolují?

Název

Podle prvních informací bylo jasné, že to bude Reventón Roadster. Vždyť označení Roadster automobilka používá u dvanáctiválcových modelů již od dob Miury. V poslední době se ale objevují zvěsti, že by se otevřený Reventón mohl označovat jako Barchetta.

Označení Barchetta se objevilo již na prvním konceptu otevřeného Murciélaga, a tak je možné, že jej automobilka použije i tentokrát. Vždyť otevřený Reventón bude exkluzivním zbožím, který si speciální jméno zaslouží.

Označení LPXXX-X tentokrát nečekáme, vždyť automobilka nikdy zcela nepotvrdila, jaký výkon má Reventón coupé. Pohání ho 650 koní, nebo snad 670? Nikdo pořádně neví. Reventón byl kouskem umění a počet koní je u něj podle automobilky takřka nedůležitý.


Motor

Jak už jsme říkali, automobilka nikdy neuvedla přesné konfigurace originálního Reventónu a veřejnost se nikdy přesně nedozvěděla, kolik koní Reventón pohání. My si myslíme, že 650 koní, ale nikdo neví. Proto předpokládáme, že přesné číslo se nedozvíme ani u otevřené verze. Nicméně předpokládáme, že otevřený Reventón dostane motor z Murciélaga LP670-4 SV, který má výkon 670 koní. Reventón Roadster by tak teoreticky mohl být rychlejší než jeho brácha s uzavřenou střechou.


Střecha

O střeše zatím nepadla ani zmínka, a tak předpokládáme, že Reventón Barchetta dostane stejnou střechu jako Murciélago Roadster. Tedy plátěnou, nepraktickou střechu, použitelnou jen v případě nouze. Nicméně, když už bude otevřený Reventón tak exkluzivní, hodila by se k němu nějaká střecha pořádná. Proč třeba nepoužít střechu z Diabla Roadster, která byla karbonová?


Cena

O ceně se hovoří již nějaký týden a mezi diskutujícími padá jediná hodnota. Otevřený Reventón bude stát 1 200 000 Euro. Samozřejmě bez daně.

Počet

Devět, nebo deset, víc Reventónů nebude. Očekáváme, že jich celkem vznikne deset, přičemž jeden z nich zůstane v automobilce, která jej vystaví ve svém muzeu. Do světa se tak dostane jen devět otevřených Reventónů a to z něj udělá ještě exkluzivnější auto než z Reventónu se střechou.

Do září je zatím daleko a do té doby na nás můžou čekat různá překvapení (Murciélago SV v Čechách?) a až na stánku Lamborghini ve Frankfurtu si budeme stoprocentně jistí, co si pro nás automobilka připravila. Aby to nakonec třeba nebylo Estoque Combi…

Ilustrační foto: Reventón coupé

Žádné komentáře
 
Český fanouškovský web Lamborghini / Czech fan web Lamborghini