Lamborghini czech fan web

CzechLamborghini.cz /

Historie

Slovník pojmů

Známé i neznámé názvy, města a slovní spojení, které mají co dočinění s automobilkou Lamborghini. Přesně takové informace, tedy popisy oněch pojmů se dočtete přesně v tomto článku.
<<br>

Automobili Lamborghini S.p.A.

Oficiální název automobilky Lamborghini, založená v roce 1963. V současnosti vlastněná automobilkou Audi, která je členem koncernu Volkswagen Group.


Automóviles Lamborghini Latinoamérica

Argentinská společnost založená Jorgem Antoniem Fernándezem Garcíou roku 1994, vyrábějící „předělaná“ Lamborghini. Takovými auty jsou například Eros a Coatl, založená na základech Diabla.


„Balboniova dálnice“

Jakýsi „přírodní“ testovací okruh. Jedná se sice o veřejnou komunikaci, což ale nevadí testovacím jezdcům, kteří zde auta opravdu nešetří a jezdí jakoby na závodním okruhu. Pojmenovaná po vrchním testmanovi Lamborghini, Valentinovi Balbonim. Vždyť testovat auta se mají v reálných podmínkách a ne na umělých okruzích.

Centa

Italské město v provinci Ferrara, zde v roce 1948 Ferruccio Lamborghini založil firmu Lamborghini Trattori S.p.A. na výrobu traktorů.


Lamborghini Trattori S.p.A

Italská společnost, vyrábějící traktory se sídlem v městečku Centa. Založena roku 1948 Ferrucciem Lamborghinim, z jejích zisků byla financována výroba sportovních vozů. V roce 1972 však prodána Fiatu z důvodu nedostatku financí, v současné době ji vlastní společnost Same Deutz-Fahr.


Megatech

Indonéská finanční společnost, vlastnící automobilku v letech 1994 – 1998. Vedoucí společnosti byl Tommy Suharto.


Mimran

Švýcarská společnost, vlastnící v letech 1980 - 1987 automobilku Lamborghini. Hlavním představitelem byl Patrick Mimran. Byla vybrána italským soudem, když Lamborghini ohlásilo úpadek.


Sant'Agata Bolognese

Malé městečko na severu Itálie v oblasti Emilia Romagna (pro představu, leží nedaleko Bologne), je sídlem automobilky. Městečko má asi 7 tisíc obyvatel.

Žádné komentáře
 
Český fanouškovský web Lamborghini / Czech fan web Lamborghini