Lamborghini czech fan web

CzechLamborghini.cz /

Historie

Designéři a Lamborghini

Designéři jsou nepochybně spojeny s automobilovou historií již od jejích začátků. Vždyť kde by automobily byly, kdyby se nikdo nestaral o jejich vzhled? Jsou jednou z nejdůležitějších částí automobilových firem a několik jmen nechybí ani u Lamborghini. Chcete znát historii těchto mužů od rýsovacích prken?

Manfred Fitzgerald

Současný hlavní šéf oddělení designu. Pod jeho vedením vznikl koncept Estoque, který tolik rozpoltil fanoušky Lamborghini. Předtím pracoval u Lamborghini též jako ředitel obchodní značky.


Mario Marazzi

Když slavná milánská Carrozzeria Touring zkrachovala, jeden z jejích zaměstnanců - Mario Marazzi – se rozhodl pokračovat v jejím odkazu a založil spolu s dalšímu designéry novou firmu, nazvanou Carrozzeria Marazzi. A protože Ferrucciovi se práce zkrachovalé firmy líbila, na tvorbu nástupce modelu 350 GT – které Carrozzeria Touring navrhovala – model Islero, si najal právě Maria Marazziho.

Mario Marazzi tak se svou firmou pracoval na modelech Islero a Jarama, na které pracoval spolu s Marcellem Gandinim. Mimo Lamborghini vytvářel například Alfa Romeo 8C Competizione Spider.

Žádné komentáře
 
Český fanouškovský web Lamborghini / Czech fan web Lamborghini