Lamborghini czech fan web

CzechLamborghini.cz /

Články

Lamborghini ve virtuální realitě

Také jste jedním z fanoušku této italské automobilky, ale svoje Lamborghini nemáte? Pro takové fanoušky pak existuje alespoň malá náhrada, a to automobilové hry nejen na počítač. A v některých hrách jízda může být velice realistická.
Need for Speed…

Jednou z nejpopulárnějších automobilových her pro počítače a konzole je jistě série Need for Speed. Pro neznalé, tato série v současnosti existuje jedenáct dílů a ve většině z nich se objevilo nějaké to Lamborghini.

V nejstarších dílech se objevuje Diablo SV (díl s přívlastkem High Stakes) a k němu Countach (díl s názvem Hot Pursit I.) V tom o něco málo novějším, Hot Pursit II. z roku 2002 se k Diablu objevuje i Murciélago v tu dobu nové Lamborghini.

V současných dílech se objevuje k Murciélagu i jeho odvozená verze LP640 a mladší sourozenec Gallardo. Tyto díly se pak nazývají Most Wanted, Carbon a Pro Street.

V dalším díle - nazývaném Undercover - se dostalo i na faceliftované Gallardo - verzi Gallardo LP560-4. Upravené "babylambo" je pak ještě doplněno Murciélagem LP640.

Uspokojí vás tato série, jestliže chcete nějakou realitu? Trochu vás zklamu, ale ne. Tato série je totiž vyhlášená svou arkádovostí a naprostou nereálností. Na vyblbnutí stačí, ale jako simulace reality nikoliv.

nifs1Grand Theft Auto

Touto hrou se dostáváme na tenký led. Jestliže tuto hru máte v základu doma tak jste si jistě všimli, že se zde nacházejí vymyšlené automobily. Pravda je však taková, že z internetu si můžete stáhnout fanoušky vytvořená auta a nainstalovat je do hry.

Tvůrcům těchto aut se meze nekladou a jsou již vytvořené desítky vozů různých tvůrců. Stáhnout a nainstalovat tak můžeme v několika podobách Gallardo, Gallardo Spyder, Murciélago, Murciélago LP640, Countach, Miura Jota, ale i Reventón!

Jízdní vlastnosti totožné s reálným světem ale nečekejte, auta se tak opravdu nechovají.

sanandreas3 
  

 

Test Drive Unlimited

Tak s touto hrou od výrobce Atari je to již lepší. Celá hra je vsazena do prostředí havajského ostrova Oahu a je co nejvěrnější podobou tohoto ostrova. Jízda se navíc zdá celkem reálnou a zvuk motorů automobilů je velice věrný. Takové Gallardo zde má zvuk na stejné úrovni jako jeho reálný obraz. Navíc barvy interiéru, karoserie a výběr kol je naprosto reálný a shodný s realitou. Vybírat pak můžete z čtveřice vozů – Miura, Gallardo SE, Gallardo Spyder a Murciélago. Atari navíc připravil balíček nových aut, který vozový park rozšířil mimo jiné o sériové Gallardo, Countach a Murciélago Roadster.

A nejlepší informace o této hře? Máte možnost zvolit si pohled přímo z kabiny vozu, což dělá jízdu ještě věrnější.

Aktuální informace o hře a vozech v ních obsažených najdete na webové adrese www.td.nfscenter.net

TDU1   


Racer

Simulátor od holandských tvůrců volně ke stažení na internetu, automobily a tratě ale stáhnutelné zvlášť. Takové jsou hlavní charakteristiky této hry. Do hry je tak možné stáhnout Gallardo, Murciélago, či Diablo, Doporučuji ale pořídit si volant, přes klávesnici se tato hra hraje opravdu obtížně.

Racer1

 

 

 

World Racing 2

World Racing 2 je další z povedených závodních her.Ve World Racing 2 ze v základní verzi žádná Lamborghini nenacházejí, ale dají se do hry stáhnout jako například Gallardo Superleggera, Murciélago atd. V základní verzi hra nabízí vozy jako Gumpert Apollo,Alfa Romeo, Mercedes-Benz, Volkswagen, Škoda atd. Co se týká modelu poškození tak u základních vozů je povedený, na auto se snáší prach,škrábe se a po nehodách se odlamují části nárazníků, upadávají zrcátka a ostatní díly. Dále se po více nárazech ničí i převodovka, motor, při pálení gum se gumy ničí, až pak prasknou atd. Závody jsou velmi vyrovnané, takže se málokdy stane že soupeřům ujedete o 200 metrů, ale stát se to může. Prostředími jsou Miami, kousek Itálie, Havaj, Hockenheimring a zkušební polygon, navíc se na nich dá ocenit pěkné grafické provedení.

Photobucket

 


GTR 2

Další pravověrný simulátor, tentokrát z roku 2006, kde si zařídítě v okruhových závodech jak se patří. Nejprve si projdete řidičskou školou, kde zjistíte, že v téhle hře se nebude jezdit jen na plný plyn. Váš závodní monopost budete muset zvládat a ovládat jako ti největší borci, jezdící ve skutečnosti. A jaké automobily budete řídit? Vozy z šampionátu GT, mezi kterými nechybí zástupci Ferrari, Porsche, BMW, Lotus, či Lamborghini, které je zastoupeno modelem Murciélago R-GT.

A jaké tratě na Vás čekají? Tvůrci hry si licencovali 34 závodních okruhů, které byly tvořeny pomocí GPS, takže se od skutečných tratí liší maximálně o centimetry. A to už je slušné, nebo ne? Jestli chcete být jak reální okruhoví jezdci, teď už víte, jakou hru si pořídit! Jakékoliv nastavení vozu, odlišné počasí, to vše poznáte v ovládání vozu. Hra pro opravdové fajnšmekry.

Photobucket


 

 


Stunts

Již nostalgická vzpomínka, která se ještě hrávala na DOSovských počítačích, kterou si můžete zahrát i na současných počítačích. Jak bylo řečeno, jedná se o nostalgickou vzpomínku, tak nečekejte žádnou zázračnou grafiku. Hra je jednoduše vykreslena a automobily poznáte opravdu jen podle jejich siluet. Zajezdit si ale můžete dokonce ve dvou Lamborghini – v modelu Countach a LM002. A jezdit s mastodontem LM002 se Vám jen tak nepoštěstí.

A oč ve hře jde? Jak hra napovídá, budete provádět kaskadérské kousky a i o těch to v téhle hře je. Skokánky a další překážky, to Vás čeká na tratích, které musíte projet co nejrychleji. Hra je doplněna i o editor tratí, a tak si můžete postavit dráhu podle Vaší chuti.

Photobucket
Screenshoty: David Bureš, TDUmaniak, Ondra Vávra

Žádné komentáře
 
Český fanouškovský web Lamborghini / Czech fan web Lamborghini